Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Centrum Arbitrażu i Mediacji zaprasza

19/03/2019

Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zaprasza na panel dyskusyjny dotyczący mediacji w sprawach gospodarczych, który odbędzie się 28.03.2019 r. Zaproszenie i program – w załączniku poniżej.

Zaproszenie i program - pobierz>>


Konsultacje przepisów Unii Europejskiej dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością
14/03/2019

Ośrodek Komisji Europejskiej Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zachęca do udziału w konsultacjach przepisów UE dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Celem konsultacji jest zgromadzenie opinii, wniosków, a w szczególności doświadczeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w łańcuchu dostaw Materiałów Przeznaczonych do Kontaktu z Żywnością (opakowania dla żywności, naczynia i przybory kuchenne, materiały wykorzystywane w profesjonalnych procesach produkcji, przygotowywania, przechowywania i dystrybucji żywności- zbiorniki, wagi, cysterny, maszyny pakujące itp., producenci materiałów wyjściowych, dystrybutorzy, laboratoria, podmioty świadczące usługi gastronomiczne).

» więcej

Ankieta Urzędu Zamówień Publicznych

14/03/2019

Urząd Zamówień Publicznych udostępnił w internecie ankietę dla firm, której celem jest określenie przyczyn niskiej konkurencyjności w zamówieniach publicznych.


» więcej

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
12/03/2019

Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) organizacji pozarządowych, w tym izb gospodarczych.

» więcej

ERASMUS dla przedsiębiorców
11/03/2019

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej przekazujemy informacje na temat programu ERASMUS DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, który skierowany jest zarówno dla młodych przedsiębiorców - dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą, ale również dla doświadczonych przedsiębiorców, którzy w ramach wymiany mogą zaprosić do współpracy początkującego biznesmena z innego kraju Unii Europejskiej.

» więcej

II Regionalne Forum Branży Metalowo-Odlewniczej

06/03/2019

Ośrodek Enterprise Europe Network przy SIPH, jako Koordynator Konsorcjum na rzecz rozwoju inteligentnej specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego – branża metalowo-odlewnicza, serdecznie zaprasza na II Regionalne Forum Branży Metalowo-Odlewniczej Optymalizacja produkcji i zwiększenie rentowności firmy, które odbędzie się w dniu 27 marca br. w siedzibie Targów Kielce (ul. Zakładowa 1, hala E, sala E1) podczas XII edycji Targów STOM 2019.

zaproszenie - pobierz>>


» więcej

Sprawozdania o wytwarzanych odpadach

06/03/2019

Przypominamy, że do 15 marca należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim sprawozdania o wytwarzanych odpadach oraz sprawozdania dotyczącego opakowań i odpadów opakowaniowych za poprzedni rok kalendarzowy.


» więcej

Newsletter SIPH nr 02/2019
05/03/2019

Zapraszamy do lektury newslettera SIPH nr 02/2019 - pobierz>>

Ponad 2,5 mln zł udzielonych dotacji dla świętokrzyskich MŚP
27/02/2019

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa udzieliła wsparcia ponad 250 przedsiębiorcom z sektora mikro, małych i średnich firm działających na obszarze miast Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Świętokrzyskim przedsiębiorcom dotychczas udzielono dofinansowania w kwocie ponad 2.5 mln zł.

W ramach projektu firmy mogą uzyskać do 80% kosztów podnoszenia kwalifikacji swojej kadry. Ze wsparcia realizowanego przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową skorzystało już blisko 700 pracowników, którzy wzięli udział w 1472 szkoleniach, kursach, studiach podyplomowych oraz usługach doradczych.

» więcej

Zarząd Województwa spotkał się z przedstawicielami Forum Gospodarczego

21/02/2019

Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik rozmawiali z przedstawicielami Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego, które tworzy pięć instytucji otoczenia biznesu – Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców, Forum Pracodawców, Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych LEWIATAN oraz Świętokrzyska Loża BCC.


» więcej

Spotkanie na temat biogospodarki

15/02/2019

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne zaprasza na spotkanie dotyczące zagadnień biogospodarki, w tym ustanowienia jej jako inteligentnej specjalizacji regionu oraz działalności Centrum wiedzy i rozwoju biogospodarki. Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2019 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w siedzibie RCNT w Podzamczu 45, 26-060 Chęciny.

zaproszenie - pobierz>>
agenda - pobierz>>


Rynek Rosyjski – spotkanie informacyjne Świętokrzyskiego Klubu Eksportera

13/02/2019

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym w ramach Świętokrzyskiego Klubu Eksportera pt. Rynek Rosyjski.

program - pobierz>>
formularz - pobierz>>

» więcej

BIM - Building Information Modeling
12/02/2019

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa przygotowała dla przedsiębiorców propozycje dwóch szkoleń przybliżających metodykę BIM - Building Information Modeling jako procesu modelowania informacji o obiektach budowlanych, opartą o współpracę wielu podmiotów na etapie: projektowania, budowy oraz utrzymania i zarządzania obiektem budowlanym z wykorzystaniem wspólnego modelu cyfrowego.


» więcej

Staropolski monitor klimatu dla przedsiębiorców 2018

12/02/2019

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa po raz drugi zapytała jednostki samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego o współpracę z biznesem.

ankieta 2018 - pobierz>>
omówienie 2017 - pobierz>>


» więcej

Korona zaprasza do współpracy

11/02/2019

Ruszyła wiosenna runda rozgrywek Lotto Ekstraklasy, Korona Kielce wygrała wczoraj w Gdyni z Arką. Zarząd klubu zaprasza na mecze – piłkarzy można wesprzeć dopingiem i kupując bilety.


» więcej

Szkolenia na temat rozporządzeń REACH i CLP

11/02/2019

Punkt Konsultacyjny ds. REACH i CLP zaprasza na bezpłatne szkolenie pn.Obowiązki przedsiębiorcy wynikające z rozporządzenia REACH i CLP.


» więcej

Zaproszenie na Taipei Cycle 2019

11/02/2019

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) zaprasza w dniach 27-30 marca 2019 r. polskie firmy do udziału w targach Taipei Cycle 2019, jednej z największych imprez rowerowych w Azji.

informacja - pobierz>>


Kazachstan puszukuje ekspertów

08/02/2019

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa we współpracy z Krajową Izbą Przedsiębiorców Republiki Kazachstanu informuje, że w ramach państwowego programu "Business Road Map 2020" realizuje projekt "Starsi seniorzy", którego zadaniem jest pozyskanie zagranicznych ekspertów z różnych krajów do Kazachstanu.


» więcej

Dajmy szansę mediacjom

08/02/2019

Lepsza najgorsza ugoda niż najlepszy wyrok. Nie każdy konflikt musi kończyć się w sądzie, warto najpierw spróbować mediacji - mówiono podczas spotkania zorganizowanego przez Centrum Arbitrażu i Mediacji SIPH.


» więcej

Newsletter SIPH nr 01/2019
05/02/2019

Zapraszamy do lektury newslettera SIPH nr 01/2019 - pobierz>>

VI Świętokrzyski Bal Filantropów

04/02/2019

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel w Kielcach serdecznie zapraszają na VI Świętokrzyski Bal Filantropów, który odbędzie się 2 marca 2019 roku. Więcej informacji – w załącznikach poniżej.

zaproszenie - pobierz>>
oferta sponsorska - pobierz>>


Zaproszenie do udziału w spotkaniach kooperacyjnych firm podczas targów dla branży metalowej i maszynowej STOM 2019, Kielce 27 marca 2019
01/02/2019

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach, serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniach kooperacyjnych firm w ramach targów STOM. Zachęcamy do umawiania spotkań z wystawcami i odwiedzającymi targi poprzez system b2match. W tym celu została przygotowana dedykowana strona na platformie b2match: https://stom2019.b2match.io/ . Spotkania będą odbywać się 27 marca 2019 (drugi dzień targów) w hali E, sala E3. Formuła krótkich 25 minutowych spotkań B2B. Spotkania wcześniej aranżowane, każda z uczestniczących firm otrzyma wcześniej plan spotkań.

» więcej

Archiwum


Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer