Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej serdecznie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących unijnego prawa konsumenckiego.


Komisja Europejska zakończyła niedawno tzw. „kontrolę sprawności” (Fitness Check) unijnego prawa konsumenckiego i marketingowego oraz dyrektywy w sprawie praw konsumentów (rezultaty kontroli są dostępne tutaj: http://ec.europa.eu/newsroom/just/item-detail.cfm?item_id=59332).


Z raportu wynika, że unijne prawo konsumenckie jest w dużej mierze nadal adekwatne do założonych celów i potrzeb, i jeśli będzie efektywnie stosowane, będzie rozwiązywało problemy, z jakimi mają do czynienia konsumenci europejscy, także na rynkach internetowych. Jednocześnie, wyniki kontroli wskazują na potrzebę zwiększenia wiedzy oraz poprawy egzekwowania przepisów i możliwości korzystania ze środków prawnych, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać obowiązujące przepisy.


Zapraszamy firmy do wypełnienia ankiety, która dotyczy prawa konsumenckiego, a dzięki której Komisja uzyska informację jak przewidywane zmiany przepisów wpłyną na firmy sprzedające towary lub usługi konsumentom w Europie.


Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres: een@siph.com.pl do 21 września 2017 r. 


Do pobrania:

Ankieta wraz z Wprowadzeniem - pobierz>>


Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i poświęcony czas !Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer