Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

W spotkaniu informacyjnym 6 lutego 2018 roku, dotyczącym refundacji kosztów podnoszenia kwalifikacji pracowników firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, uczestniczyło ponad 50 osób.

Wicedyrektor SIPH Dorota Tekieli-Bisińska przybliżyła zebranym zasady dofinansowania kosztów szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa oraz studiów podyplomowych dla pracowników, przedsiębiorców oraz osób samozatrudnionych. Maksymalnie można uzyskać 80% refundacji kosztów usług zarejestrowanych w prowadzonej przez PARP Bazie Usług Rozwojowych. Dofinansowanie przyznawane jest po podpisaniu umowy pomiędzy przedsiębiorcą a operatorem środków – SIPH w formie zwrotu części faktycznie poniesionych kosztów, na podstawie przedłożonych faktur i rachunków.

W drugiej części spotkania Anna Jaworska z SIPH przedstawiła działanie portalu internetowego Bazy Usług Rozwojowych – jak wyszukiwać konkretne szkolenia lub firmy szkoleniowe, jak zapoznać się z ofertami szkoleń i kursów oraz sprawdzać jakość usług oferowanych przez firmę.

Po spotkaniu był czas na indywidualne konsultacje z przedstawicielkami SIPH i odpowiedzi na pytania dotyczące projektu.

 


Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer