Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Odznaczenie zostało wręczone przez marszałka Adama Jarubasa 5 czerwca podczas gali z okazji jubileuszu 20-lecia naszego regionu . Z prezentowanego na ekranie nagrania wideo laudację poświęconą Stanisławowi Szczepaniakowi wygłosił prezydent SIPH Cezary Tkaczyk:
- Są osoby, które swoją postawą i działalnością budują markę województwa świętokrzyskiego.
Należy do nich pan Stanisław Szczepaniak. To światowej sławy wynalazca, autor ponad 150 patentów i blisko 500 projektów racjonalizatorskich. Ten wybitny przedsiębiorca niewątpliwie zasługuje na Honorową Odznaką Województwa Świętokrzyskiego.

Pan Stanisław Szczepaniak z a działalność naukowo-badawczą został uhonorowany na międzynarodowych i krajowych wystawach wynalazków i innowacji 2 nagrodami GRAND PRIX oraz medalami - 2 platynowymi, 38 złotymi, 7 srebrnymi i 1 brązowym. Otrzymał także Krzyż Kawalerski, Oficerski, Komandorski i Krzyż Grand Officer nadany przez Królewską Kapitułę Belgijską za Zasługi dla Wynalazczości, nagrodę WIPO od Międzynarodowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz puchar i dyplom Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców. Ma wielki wkład w innowacyjny rozwój regionu świętokrzyskiego oraz promocję w świecie polskiej myśli technicznej. Prowadzona przez Pana Stanisława Szczepaniaka Jednostka Innowacyjno Wdrożeniowa „INWEX” Sp. z o.o. w Kielcach jest czołowym producentem wysokiej jakości innowacyjnych i ekologicznych technologii stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Pan Stanisław Szczepaniak jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów od chwili powstania. Przez 2 kadencje był wiceprezesem Krajowej Rady SPWiR, założył oddział w Kielcach. Wspiera młodzieżowe Olimpiady Innowacji Technicznej. Udziela non profit porad i konsultacji w zakresie wynalazczości i innowacji. Jest członkiem – założycielem Sandomierskiego Towarzystwa Naukowego, pomagał Muzeum "Orła Białego" w Skarżysku, a jako prezes INWEXU wspierał finansowo publikacje kieleckiego Towarzystwa Naukowego oraz działalność klubu piłki ręcznej VIVE Kielce, młodzieżowego klubu bokserskiego RUSHH, sekcji motorowej INWEX, kieleckiego klubu karate kyokushin, jak i kulturalne imprezy lokalne promujące Kielce. W 1998 r. był jednym z najaktywniejszych uczestników Ruchu Obrony Regionu Staropolskiego przy SIPH, który doprowadził do utworzenia województwa świętokrzyskiego. Jako Prezes firmy INWEX jest współuczestnikiem Świętokrzysko-Podkarpackiego Klastra Budowlanego INNOWATOR oraz wiceprzewodniczącym zarządu Staropolskiego Klastra Wodnego w Kielcach i przewodniczącym Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020. Jest również Przewodniczącym Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Nauki i Szkolnictwa Wyższego w województwie świętokrzyskim.

Pan Stanisław Szczepaniak od wielu lat jest aktywnym członkiem Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, obecnie pełni funkcję jej Wiceprezydenta.

 

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego w 2013 r. ustanowił Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego. Może być ona nadawana osobom fizycznym i prawnym; organizacjom społecznym; związkom zawodowym; pracodawcom; instytucjom; jednostkom samorządu terytorialnego, miejscowościom oraz innym podmiotom za szczególne osiągnięcia dla Województwa Świętokrzyskiego.

Odznaka ma charakter elitarny, również z powodu ograniczonej do dziesięciu liczby odznaczeń, jakie mogą być nadane w każdym roku. Dotychczas przyznane zostało 28 odznaczeń, dziś liczba ta zwiększyła się o kolejne 10 odznaczeń.

 Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer