Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Na początku lutego zwróciliśmy się do 102 gmin z prośbą o wypełnienie ankiety „Staropolski monitor klimatu dla przedsiębiorców”, która zawiera 19 pytań. Odpowiedzi, na które czekamy do 20 marca, umożliwią ocenę działań lokalnych samorządów województwa świętokrzyskiego w 2018 roku.

 

Naszym zdaniem miasta i gminy, które stwarzają korzystne warunki do zakładania
i prowadzenia działalności gospodarczej, posiadają stosowne dokumenty, są otwarte na współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców, mogą liczyć na szybszy rozwój gospodarczy oraz większe wpływy do gminnych budżetów.

 

„Staropolski monitor” może stanowić dla władz gmin syntetyczne podsumowanie własnych działań na rzecz biznesu, przydatne przy planowaniu kolejnych kroków. Jego wyniki publikujemy całkowicie anonimowo, jako że istotne dla nas jest porównanie i zmierzenie różnych form aktywności jednostek samorządu terytorialnego.

 

W ubiegłym roku spotkaliśmy się z życzliwą reakcją większości gmin. Z odpowiedzi na ankiety wysnuliśmy wnioski i rekomendacje, które zamieszczamy w załączniku.Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer