Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Spotkanie dotyczyło m.in. możliwości pozyskania funduszy unijnych przez prowadzących firmy w ramach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski w tym roku konkursów, a także współpracy przy aktualizacji Strategii Województwa Świętokrzyskiego.


Spotkanie z Forum Gospodarczym otworzył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Cieszę się niezmiernie, że mogliśmy się spotkać w gronie osób silnie wspierających rozwój przedsiębiorczości w regionie. Chcemy owocnie kontynuować współpracę samorządu województwa ze świętokrzyskim środowiskiem gospodarczymi, wsłuchiwać się w uwagi, korzystać z pomysłów, aby zwiększyć konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstw oraz wzmocnić gospodarczą pozycję Świętokrzyskiego w kraju – zaznaczył marszałek.


Wicemarszałek Renata Janik zachęcała przedstawicieli Forum do włączenia się w prace nad aktualizacją Strategii Województwa Świętokrzyskiego. – To bardzo ważny dokument, który wyznaczy kierunki rozwoju województwa, także w obszarze przedsiębiorczości. Liczymy na wymianę doświadczeń i sugestie, które przyniosą korzyści w postaci wzrostu potencjału gospodarczego naszego regionu – podkreśliła wicemarszałek. Jak dodała, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prowadzących firmy, w tym roku będą oni mogli skorzystać z funduszy unijnych w ramach konkursów ogłaszanych przez samorząd województwa według uproszczonych zasad. – Szczegóły w przystępny sposób zaprezentujemy podczas konferencji dla przedsiębiorców 28 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej – opowiemy o trzech konkursach z Działania 2.5, voucherach, grantach na kursy zawodowe i środkach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Oprócz departamentów merytorycznych Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, swoje propozycje na wsparcie przedsiębiorców przedstawi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a także Główny Urząd Miar – wyjaśniła Renata Janik.


– Gospodarka musi się toczyć, bo to jest podstawa wszystkiego. Dobrze, że samorząd województwa dostrzega potrzebę wysłuchania głosu osób będących z tą dziedziną mocno związanych. Cieszę się, że zauważono fakt, iż biurokracja w wypełnianiu wniosków zniechęca potencjalnych beneficjentów. Takie uproszczenie procedur jest doskonałym rozwiązaniem – stwierdził Krzysztof Orkisz, przewodniczący Forum Gospodarczego i prezes Zarządu Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców.


W spotkaniu wzięli również udział: Ireneusz Janik – prezes Zarządu Forum Pracodawców, prezes Zarządu FABET SA., Cezary Tkaczyk – prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, Marek Banasik – wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, właściciel P.P.H. “POLFOL”, Andrzej Mochoń – kanclerz Świętokrzyskiej Loży BCC, prezes Zarządu Targów Kielce, Stanisław Rupniewski – sekretarz Forum Gospodarczego, prezes Zarządu SUPON Kielce-Katowice oraz Piotr Prędota, dyrektor Biura Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców, a także Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego wraz z zastępcą Tomaszem Januszem.


żródło: www.swietokrzyskie.proStaropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer