Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Zgodnie z projektem ustawy od 1 stycznia 2019 roku zaczęły obowiązywać Pracownicze Plany Kapitałowe co dla niektórych pracodawców oznacza odprowadzenie pierwszych składek do PPK już w drugiej połowie 2019 roku. Dla innych podmiotów obowiązek ten może być odsunięty w czasie, mimo to jest on nieunikniony. PPK zapewne staną się popularnym świadczeniem oferowanym przez większość pracodawców. 


Regulacje dotyczące PPK wprowadzają szereg rozwiązań nieznanych do tej pory systemowi dodatkowego emerytalnego oszczędzania. Według projektu Ustawy środki w ramach PPK będą obowiązkowo współfinansowane przez podmioty zatrudniające – przy czym nie są to wyłącznie pracodawcy - oraz osoby zatrudnione.


Z inicjatywy Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach pod auspicjami Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego w terminie 24.04.2019r., o godzinie 10:00, w budynku Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców na ul. Warszawskiej 34 w Kielcach, odbędzie się jednodniowe szkolenie z zakresu PPK (pracowniczy plan kapitałowy) na który serdecznie zapraszamy naszych członków. 


Szkolenie ma na celu zaprezentowanie w zrozumiały i atrakcyjny sposób zarządom i pracownikom przedsiębiorstw zasad tworzenia i oszczędzania w ramach PPK. Chcemy ułatwić Państwu sprawne przygotowanie się do nowych ustawowych wymogów i wyzwań w zakresie PPK. Szkolenie pod naszym wspólnym szyldem FG WŚ przeprowadzimy wraz z PFR Portal PPK sp. z o.o., do której zadań należy m.in. organizacja szkoleń, konferencji, konsultacji dla podmiotów, jak również pomoc pracodawcom w uzyskaniu niezbędnej wiedzy wymaganej na poziomie pracodawcy do przygotowania wdrożenia i prowadzenia PPK. W powyższym zakresie wykwalifikowany zespół trenerów oraz ekspertów weźmie udział w organizowanym szkoleniu i będzie do dyspozycji słuchaczy w dyskusjach tematycznych oraz sesjach pytań i odpowiedzi. 


Prosimy o potwierdzenia przybycia do dnia 18 kwietnia 2019 r., na adres mailowy j_bator@siph.com.plStaropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer