Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci

Gośćmi specjalnymi prezydenta Bogdana Wenty byli przedstawiciele Komisji Europejskiej – p. Filip Skawiński, analityk z Przedstawicielstwa KE w Polsce, oraz p. Krzysztof Wójcik z DG Regio z Brukseli. Przedstawili oni największe wyzwania stojące obecnie przez Wspólnotą Europejską oraz perspektywy realizacji nowych projektów rozwojowych, które otworzą się dla przedsiębiorców i samorządów lokalnych w ramach kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Na spotkaniu omówiono także inne, ważne z punktu widzenia przedsiębiorców tematy, m.in. zachęty inwestycyjne i narzędzia pomocne w planowaniu i realizacji inwestycji. Zaprezentowano prace nad przygotowaniem projektu uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości na terenie Kielc oraz szereg działań realizowanych przez różne jednostki ratusza, w tym Centrum Obsługi Inwestora oraz Biuro ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem.


Duża część konferencji poświęcona była rozwojowi Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar – w konferencji wzięli bowiem udział przedstawiciele GUM, w tym p. Maciej Dobieszewski pełniący obowiązki prezesa GUM w Warszawie. Budowa laboratorium GUM na terenie Kielc ma zakończyć się do 2022 roku, będzie to największa i najważniejsza dla regionu inwestycja rządowa. Jej powstanie da świętokrzyskim firmom przemysłowym nowy impuls do rozwoju innowacyjnych produktów i usług.


Podczas konferencji Inwestuj w Kielcach zaprezentowano również założenia Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji, która znowelizowała warunki uzyskania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców w ramach specjalnych stref ekonomicznych.


W realizację i promocję konferencji „Inwestuj w Kielcach” zaangażowały się organizacje przedsiębiorców działające na terenie naszego miasta, w tym Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa.


Prezentacje dostępne są pod linkiem:

http://www.invest.kielce.pl/konferencja-inwestj-w-kielcachStaropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer