Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnosci
Statuetkę Stanisławowi Rupniewskiemu wręczają marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Andrzej Pruś


Nagrody Marszałka Województwa “Świętokrzyska Victoria” wręczono 25 lutego, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach. Gospodarzami gali byli marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

 

– Ideą, która przyświecała pomysłodawcom nagrody było przekonanie, że warto pokazywać instytucje, samorządy, firmy, wyjątkowe osoby, które każdego dnia wpływają na kreowanie pozytywnego wizerunku województwa – podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski.

Zwycięzcą w kategorii Osobowość w XII edycji nagrody jest Stanisław Rupniewski.

– Do grona laureatów “Świętokrzyskiej Victorii” dołącza współtwórca Grupy Supon, zajmującej się sprzedażą sprzętu z zakresu BHP i usług przeciwpożarowych, ale też działacz społeczny, mecenas wydarzeń kulturalnych, samorządowiec – podkreślił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

 

– Jestem dumny, że wiele znaczących osób udzieliło mi rekomendacji, zaufało mi i doceniło moje starania, pracę na rzecz innych – powiedział Stanisław Rupniewski. – Zasadą lidera jest, by sukcesami dzielić się z innymi. Nagroda “Świętokrzyskiej Victorii” jest tak naprawdę dla wszystkich mieszkańców województwa, pracujących każdego dnia na rzecz naszego regionu. Tę statuetkę wszystkim państwu dedykuję – dodał Stanisław Rupniewski.

Szef “Suponu” oświadczył, że nagrodę pieniężną przekazuje na rzecz Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas w Kielcach, a także na wsparcie renowacji zabytków sakralnych na kieleckiej Karczówce i w Jędrzejowie.


Zwycięzcą XII edycji Nagrody Marszałka Województwa w kategorii Samorządność została Gmina i Miasto Chęciny. W kategorii Przedsiębiorczość statuetka Świętokrzyskiej Victorii została przyznana PGE Energia Ciepła S.A.


Informacja i zdjęcie: www.swietokrzyskie.pro
Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer