Newsletter:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej

Sąd Arbitrażowy

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, będąca reprezentantem środowiska gospodarczego regionu, działającym w województwie świętokrzyskim od 1990 roku, pragnie z satysfakcją poinformować o zrealizowanej inicjatywie utworzenia przy SIPH Sądu Arbitrażowego.
 
Jak powszechnie wiadomo sądownictwo arbitrażowe jest polubownym sposobem rozstrzygania sporów, zarówno majątkowych jak i niemajątkowych, równorzędną prawnie z sądownictwem powszechnym. Ma ponadto tę przewagę, iż postępowanie jest szybsze i tańsze, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych sporów. Polubowne rozstrzyganie sporów pozwala uniknąć długotrwałych i wieloinstancyjnych procesów sadowych.
 
Sąd Arbitrażowy przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej inauguruje swoją działalność z dniem 1 stycznia 2008 roku.
 
Wśród Arbitrów Sądu znalazły się osoby znane w naszym regionie, cechujące się wysokim profesjonalizmem w swoich dziedzinach oraz autorytetem w środowisku gospodarczym
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zasadami funkcjonowania Sądu.
 
W razie pytań lub wątpliwości – jesteśmy do Państwa dyspozycji.
 
 
Media o nas  zobacz>>  
 
Istota Arbitrażu  zobacz>>
 
Zasady i procedury Sądu Arbitrażowego   zobacz>>
 
Tabela opłat   pobierz>> 
 
Regulamin Sądu Arbitrażowego   pobierz>>
 

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa informuje, że właściwą jednostką organizacyjną do rozstrzygania spraw gospodarczych w drodze mediacji jest Centrum Arbitrażu i Mediacji przy SIPH.

Więcej o Centrum Arbitrażu i Mediacji >>>


Informacji udziela
 
Piotr Brych
Joanna Makuch
tel: 41 344 43 92
fax: 41 344 43 92 wew.30
Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce
www.siph.com.pl, biuro@siph.com.pl

Wykonanie: Producer